4 Zář

19. Mistrovství ČR handicapovaných v lukostřelbě

O víkendu 30. – 31. srpna 2014 se uskutečnilo poslední páté kolo celorepublikové soutěže v lukostřelbě – Novoměstský pohár 2014, které bylo zároveň již 19. Mistrovstvím České republiky v lukostřelbě. Závodu se zúčastnilo celkem 17 lukostřelců, převážně z domácího oddílu SK Nové Město nad Metují. V sobotu a v neděli se střílel jeden závod WA720/50 v kategorii kladkový luk a soutěž WA/720/70 v kategorii reflexní luk. Soutěže se zúčastnily jak ženy, tak i muži. V kategorii kladkový luk muži zvítězil Jiří Sedláček (NMM), v kategorii reflexní luk muži zvítězil Martin Chaloupský (LIV) a v ženách zvítězila Lenka Kuncová (NMM).

Toto poslední kolo bylo zároveň vyhlášeno jako 19. Mistrovství ČR v lukostřelbě handicapovaných sportovců a tak po ukončení eliminačních soutěží byli vyhlášení Mistři ČR pro rok 2014 v terčové lukostřelbě. Mistrem ČR v kategorii kladkový luk – muži se stal Jiří KLICH, v kategorii reflexní luk – muži Martin CHALOUPSKÝ a v kategorii reflexní luk – ženy Lenka KUNCOVÁ.
Všichni zúčastnění byli s průběhem závodu velmi spokojeni. Počasí o tomto víkendu opravdu přálo lukostřelbě, v sobotu i v neděli bylo absolutní bezvětří, i když trochu pod mrakem, ale velký déšť přišel až po skončení celého závodu při vyhlašování výsledků.
V sobotu a v neděli se střílel jeden závod WA720/50 v kategorii kladkový luk a soutěž WA/720/70 v kategorii reflexní luk. Soutěže se zúčastnily jak ženy, tak i muži. V kategorii kladkový luk muži zvítězil Jiří Sedláček (NMM), v kategorii reflexní luk muži zvítězil Martin Chaloupský (LIV) a v ženách zvítězila Lenka Kuncová (NMM).

Zároveň tímto posledním kolem skončila pro letošní rok soutěž v lukostřelbě Novoměstský pohár 2014 a vítězům byly rozdány poháry. Tento ročník byl vyhodnocen jako velmi zdařilý, kdy do celkového pořadí poháru zasáhlo celkem 24 lukostřelců, ale celkově se našich závodů zúčastnilo i více sportovců, kteří však stříleli jiné disciplíny, které se do poháru nezapočítávaly. Všichni zúčastnění a i pořadatelé jsou rádi, že úroveň tohoto poháru je na velmi dobrá úrovni a doufáme, že i pro další ročníky bude obliba stoupat a přivítáme v našem krásném sportovním stánku i více závodníků.
Již na podzim se bude připravovat další ročník Novoměstského poháru, teď s číslovkou 2015. Včas budou na stránkách ČATHS a Českého lukostřeleckého svazu (kalendář závodů) uveřejněny termíny konání a propozice