23 Led

Druhý den šampionátu ve znamení rekordů

Druhým dnem pokračovalo mistrovství světa v atletice Christchurch 2011. Za české barvy nastoupily do bojů pouze ženy, a to Eva Berná v hodu diskem kat.F37, zrakově postižená Mirka Sedláčková (T11) v rozběhu na 1500m a Anežka Vejražková ve finále běhu na 200m kat. F38.

Eva předvedla svůj standard a výkonem 26 m skončila na šestém místě. Soutěž v disku F37 vyhrála Číňanka, držitelka světového rekordu, Mi Na, výkonem 31.46 m. Mirka Sedláčková si kontrolovaně doběhla časem 5:14,86 pro postup do úterního finále. Anežka Vejražková bohužel na své soupeřky nestačila a skončila ve finále na osmém místě s časem 31,27. První skončila Ruska Koptilová výkonem 28,59 s.
I dnešní den padaly na stadionu QEII rekordy jeden za druhým. Bylo překonáno 8 světových rekordů a 14 rekordů šampionátu. Jmenujme alespoň pár: vrh koulí žen F32/33/34 Němka Koberová – 9,30 m (1122b.), vrh koulí žen F57/58 Mexičanka Hernandezová -11,21m (1002b.), skok daleký žen F42 Australanka Cartwright-4,19m, běh na 100 m mužů T37 Egypťan Mohammed v čase 11,64 a spoustu dalších.
Jedním z vrcholů dne pak byl závod na 800 m kategorie T54 (formulky), ve které spolu svedly bitvu dvě hvězdy současné atletiky – Švýcar Marcel Hug a Brit Dave Weir. Zlato nakonec vybojoval Weir, když o jeho vítězství v obrovsky napínavém závodě musela rozhodnout až cílová kamera. Jeho čas 1:37,28 byl nakonec o 0,02s rychlejší než Švýcarův.
Z Čechů se zítra v programu mistrovství představí Eva Berná ve své silné disciplíně vrhu koulí (F37), Aleš Kisý rovněž ve vrhu koulí (F52/53) a Roman Musil a František Serbus v disku (F32/33/34).

Výsledky z 2. dne naleznete zde

Čína dominovala závodům na 100 m, kde získala 3 zlaté ze čtyř

Připravené startovní bloky na závod 100 m

Jeden z rozběhů na 100 m mužů kategorie F37, kde padl světový rekord

Naprosto vzorně nacvičený medailový ceremoniál v podání místních dobrovolníků

Mirka Sedláčková a traser Michal Procházka odcházejí do Call Roomu před závodem na 1500 m

Mirku přišli povzbudit kolegové z týmu

Jarka Krakovičová opět s papíry a tužkou v ruce

Mirka v cíli rozběhu na 1500 m

Mirka s Michalem po doběhu závodu

Eva Kacanu přišla povzbudit Anežku Vejražkovou před vstupen do Call Roomu

Mladičká Němka Jana Schmidtová, před jejímiž výkony je nutno smeknout,se připravuje k rozběhu skoku dalekého

Polka Zielinska, která skončila v napínavém závodě na třetím místě

Holanďanka Smitsová, které patřila druhá příčka

Anežku přišli povzbudit její kamarádi z týmu a trenér Václav Janouch

Anežka běžela v páté dráze

Před cílem závodu na 200 m

Vítězka finále běhu na 200 m – T11 vyhrála paralympijská vítězka a držitelka světového rekordu Terezinha Guilhermina

Kubánka Castillová vítězně v cíli běhu na 200 m T 46 v čase 24,86, což byl nový rekord šampionátu