26 Led

V Itálii odstartoval světový pohár v alpském lyžování

V italském Arta Terme byl včera zahájen světový pohár závodem obřího slalomu. Pro české lyžaře to byl první start na světovém poháru v letošní sezóně.Jednalo se o 1. GS a Mirkovi Šperkovi konečně sedlo 1. kolo. Přestože nejel riskantni jizdou, obsadil po prvnim kole výbornou 7. pricku. Do 2. kola si Míra věřil, v poslednich nekolika závodech ho vždy zajel mezi třemi nejrychlejšími. Plán byl trochu zrychlit a ješte vylepšit výsledek z 1. kola. První polovinu Mirek zvládl perfektně, v druhé prudké pasáži ale upadl a tim ztratil šanci na umistění na předních příčkách. Závod nakonec dokončil na obstojném 12. mistě. O dobrý výsledek se jedná především s ohledem na Mírovu 1. účast ve světovém poháru. Olda do závodu nastupoval s cílem dojet obě kola bez chyb. V prvním se mu to povedlo a dokončil ho na 18. příčce. V kole druhém se Oldovi nepodařilo zrychlit tak, jak měl v plánu a pohoršil si o jednu příčku na celkové 19. misto. V kategorii monoski je na startu závodu, s vyjímkou 2 chybějicich závodníku z Ameriky kompletni svetova spicka..