3 Zář

Lukostřelecké mistrovství světa a zlato Davida Drahonínského

Minulý týden probíhalo v krásném prostředí hypodromu v německém městě Donaueschingen mistrovství světa v lukostřelbě. Česká výprava byla zastoupena 12 sportovci z toho 6 lukostřelci z ČATHS a 8 lukostřelci ze Spastic Handicapu. Celkově se MS účastnilo rekordních 260 sportovců ze 46 zemí světa.

Šampionát byl jedním z klíčových turnajů pro příděl nominačních míst na letní paralympijské hry Rio 2016.

Vynikající výsledek hodný opravdového mistra předvedl David Drahonínský, když ve finále kategorie W1 porazil britského soupeře Johna Walkera a ke zlaté medaili předal ještě nový světový rekord v hodnotě 144 bodů!

V soutěži jednotlivců se ostatním českým sportovcům bohužel příliš nedařilo. Reputaci si však napravili v soutěžích družstev a to především v Compound Open, kdy se tým ve složení Jiří Klich, Jaroslav Zelenka a Leoš Bartoš probojoval až do bojů o bronzovou medaili. V tomto souboji s týmem Itálie sice prohráli a vezou domu nepopulární bramborovou medaili, ale i tak je to vynikající výsledek v tak obrovské konkurenci 14 týmů.