26 Čvn

Běžecké stříbro a bronz pro českou výpravu na ME

Třetí den soutěží atletického mistrovství Evropy přinesl české výpravě další dva medailové úspěchy. Postarali se o ně tentokrát běžci. Miroslava Sedláčková (T12) po zisku bronzu ze stometrové trati přidala stříbrnou medaili ze čtvrtky. V nejkratším sprintu kategorie T38 doběhl na třetí pozici Patrik Wurm.

Ke svým hlavním disciplínám dnes nastoupili také medailisté z loňského mistrovství světa, Eva Kacanu a Aleš Kisý. Kacanu (F54/55/56) v konkurenci devíti soupeřek nakonec obsadila pátou pozici, Kisý (F52/53) zůstal za všemi svými třemi konkurenty na čtvrté příčce. Do soutěží zasáhli také František Serbus (F32/33/34), který v kouli obsadil páté místo a Dušan Ščambura (F55/56) si v oštěpu připsal umístění na šesté pozici.