2 Čvc

30. červen byl v Lounech ve znamení kol

Tradiční dvojzávod Evropského poháru handbiků začal v 10 hodin časovkou jednotlivců na 15-ti kilometrové trati z Loun do Počedělic a zpět. Před časovkou obloha nadělila závodníkům pořádnou bouřku, kterou pak vystřídalo pořádné horko.
Nejrychlejším českým závodníkem v časovce jednotlivců byl Jan Tománek (MH2 – Fany Cycling), který se v handbikerské špičce s časem 25:28,90 umístil na celkovém 4.místě v kategorii MH2.
Odpoledne čekalo na 80 hendikepovaných cyklistů kritérium v ulicích města Louny. Kritérium zahájily tricykly a následně handbiky. Tady se blýskl nejlepším českým výkonem Miroslav Šulc (MH3 – Handbike ČR), který skončil na celkovém třetím místě v kategorii MH3.
Velký dík patří organizátorům klubu ASK Elna Počerady a samozřejmě sponzorům, bez kterých by se závody těžko pořádaly.