14 Dub

Češi se rozloučili s evropským šampionátem výhrou nad Německem

Český tým, po té, co prohrál souboj s Norskem o bronzovou medaili, nastoupil v neděli 10.4.2016 ke svému poslednímu zápasu na mistrovství Evropy ve sledge hokeji proti Německu.

Češi chtěli Německu vrátit utrženou porážku na loňském MS v Buffalu, která pro náš tým znamenala sestup z elitní skupiny mistrovství světa A do skupiny B.

V průběhu prvních dvou třetin nepadl žádný gól. Ve třetí třetině se konečně usmálo štěstí na český tým, když Zdeněk Hábl vstřelil první branku zápasu. Do dvoubrankového vedení posunul český tým ve 40.minutě zápasu Michal Geier, za asistence Zdeňka Hábla. Za další 4 minuty se podařilo střelit branku za Vápenkova záda Němcům a tím snížit skóre na 1:2. Do konce zápasu se Čechům podařilo jednobrankový náskok udržet a v celkovém pořadí šampionátu se náš tým umístil na nepopulárním čtvrtém místě.

Titul Mistra Evropy si odváží tým Ruska, druhé místo patří Itálii a třetí příčka Norsku. Za Českem skončilo páté Švédsko a šesté Německo.