15 Zář

Ivo Koblasa pátý v silniční časovce!

Středa byla na paralympijských hrách v Riu vyhrazená pro silniční časovku jednotlivých kategorií handicapovaných cyklistů.
Z našich jezdců se nejlépe umístil mladíček Ivo Koblasa, který dokončil větrný závod na pátém místě.

Tricyklista Jiří Hindr obsadil šesté místo, Tereza Diepoldová osmé, stejně jako Tomáš Kajnar.

Obhájci paralympijského zlata Jiřímu Ježkovi patří 9. příčka a Jiřímu Bouškovi pozice 10.
Průběh závodu kategorie C4 byl nesmírně vyrovnaný, Jiřího Ježka od čtvrté pozice dělilo pouze 40 sekund.

Handbikerka Kateřina Antošová ve své paralympijské premiéře obsadila 9. místo.

Zajímavostí je, že v kategorii C4 mužů vybojoval Slovák Josef Metelka zlato a bronz patří jeho reprezentačnímu kolegovi Patrikovi Kurilovi.

Slovenská dvojice tak na pomyslném paralympijském trůnu vystřídala naše cyklisty Jiřího Ježka a Jiřího Boušku, kterým se tento husarský kousek povedl v Londýně 2012.