16 Zář

Aleš Kisý v kouli pátý, v kuželce nejlépe z Čechů Běleš také pátý

Velké naděje česká výprava vkládala do vrhačských disciplín mužů v atletice. Bohužel ani jedna medailová šance nevyšla.

Ve středu nastoupil do závodu ve vrhu koulí kategorie F53 Aleš Kisý jako obhájce bronzové medaile z loňského mistrovství světa. Alešovi se bohužel nepodařilo dostat za osmimetrovou hranici, která brala medaili, a skončil na pátém místě.

Ve čtvrtek nastoupili do soutěže v hodu oštěpem kategorie F38 dva čeští závodníci – Petr Vrátil a Dušan Grézl. Petrovi se nepodařilo zopakovat výkon z MS Doha, kde skončil na třetím místě. Jeho hod v délce 42,92 m jej zařadil na sedmé místo. Dušan skončil devátý.

Hned tři čeští atleti nastupovali dnes v pátek 16.9. do závodu v hodu kuželkou – Radim Běleš, Martin Zvolánek a Jan Vaněk. Obhájce stříbra z Londýna Radim Běleš se dostal v konečných výsledcích nejvýše. Hodem dlouhým 26,53 m obsadil konečné páté místo. Na šestém skončil další český závodník Martin Zvolánek a osmý Jan Vaněk.