4 Říj

Úspěšní Češi ve finále Evropského poháru v Praze na Strahově

Pražský Strahov byl tradičním dějištěm finálového závodu Evropského poháru handicapovaných cyklistů.

Závod zařazený do vysoké kategorie UCI C1 na tradiční, náročné trati výborně zvládli čeští reprezentanti, kteří slavili vítězství a pódiová umístění v řadě kategorií.

Strahovský závod se vydařil Jiřímu Ježkovi, který dominoval celému závodu bez rozdílu handicapu a po těžkém úraze v roce 2014 se dokázal vrátil na nejvyšší umístění na vrcholné cyklistické akci.
V kategorii C2 s přehledem zvítězil Ivo Koblasa. V kategorii C5 se bohužel zranil ještě před silničním závodem Tomáš Kajnar, který odjel jen sobotní závod a do časovky již nenastoupil. V kategorii C2 ženy bezkonkurenčně zvítězila Tereza Diepoldová.

Podobně dominantním způsobem se v kategorii H1 handbike dařilo Patrikovi Jahodovi.
V nabité kategorii handbike H3 zvučnými jmény dominoval Rakušan Walter Ablinger, před Dánem Jensenem. Český závodník Tomáš Mošnička předvedl v obou závodech vynikající výkony a skončil v celkovém pořadí na třetí příčce. Výborně se vedlo i dalšímu z českých handbikerů Miroslavu Šulcovi v kategorii H4, který skončil celkově na druhé příčce. Mezi ženami kategorie H si pro prvenství dojela Kateřina Antošová.