24 Úno

MS v lyžování se rozběhlo na plné obrátky

Od středy se rozběhl program mistrovství světa v alpském lyžování. Do španělské Moliny dorazilo více než 120 sportovců z 29 zemí. Jak jsme již informovali, za Českou republiku se MS zúčastňuje jen jeden lyžař – Oldřich Jelínek.Středečního závodu ve sjezdu se Olda nezúčastnil, protože o pouhé 3 body nesplnil limit FIS bodů. To ovšem znamenalo, že se český lyžař nemohl zúčastnit ani tréninků ve sjezdu a tím pádem si nevyzkoušel trať a kopec pro nadcházející závod v Super G.

Ve čtvrtek nastoupil náš lyžař do svého prvního závodu na MS, do Super G. Olda se osmělil v tréninkových jízdách a po dlouhé prohlídce tratě závodu, která vypadala spíše jako sjezd, perfektně zvládl závod, v kterém skončil na 16. místě z celkových 29 lyžařů z celého světa. V měřeném mezičase byl, zejména kvůli dobré přípravě lyží, dokonce na průběžném 8. místě.

Sobotní závod ve slalomu byl z důvodu nepřízně počasí zrušen a jel se v neděli. V něm Jelínek bohužel neuspěl, když vypadl v prvním kole závodu.

V pondělí je na programu super kombinace a v úterý obří slalom.