7 Kvě

Druhé kolo ČP handbike www.caths.cz proběhlo v sobotu 4.5. v rámci tradičního závodu Memoriálu Karla Raise. Na start se postavila celá česká hanbikerská špička a nechyběli ani zahraniční závodníci. Mezi nimi byl hvězdou první velikosti Rafal Wilk, dvojnásobný paralympijský vítěz z Londýna 2012.Závod dlouhý 15 km absolvovali tři desítky jezdců. Hned po startu se oddělila od zbytku pelotonu čtyřčlenná skupinka, ve které jeli závodníci kategorie H3 Rafal Wilk (POL), Petr Šelinga a Dan Kukla (SVK) a český závodník Vašek Antal (kat. H2). Polský závodník v polovině trati „cuknul“ a nechal za sebou trojici pronásledovatelů. O celkové druhé místo se pak poprali Vašek Antal s Danem Kuklou, který byl na pásce o něco dříve než český cyklista.
Pro Antala to nicméně znamenalo celkové třetí místo bez rozdílu kategorií a vítězství v kategorii H2. Druhý v H2 skončil Mošnička a třetí Charvát. Kategorii H1 vyhrál Kovář, druhý Foltýn a třetí skončil Benada.