8 Čvn

Handbiker Pavel Foltýn senzačně vyhrál závod světového poháru!

Od roku 2006, kdy Marcel Pipek vybojoval titul Mistra světa v kategorii handbike, jsme si museli počkat na podobné umístění našeho reprezentanta v závodě nejvyšší světové úrovně.

Po dlouhých sedmi letech se Pavlovi Foltýnovi podařilo navázat na úspěchy české handbikové reprezentace a v italském Meranu vybojoval vítězství v silničním závodě kategorie H1. Pavel měl celý závod pod kontrolou, svým soupeřům se vzdálil již v první třetině závodu a s téměř dvouminutovým náskokem zvítězil.
V dopoledním závodě kategorie C4 obsadil Jiří Ježek šesté místo a spolu s Italem Fantonim vévodí celkovému pořadí světového poháru této kategorie. Jiří Bouška obsadil ve stejném čase, jako Jiří Ježek, místo páté.
Silniční závod kategorie C5 výborně zvládnul Tomáš Kajnar, který si na své konto připsal zatím svůj největší úspěch, šesté místo.
Z dalších našich reprezentantů se prosadil také Ivo Koblasa, který zvítězil v kategorii C2.