9 Led

Jedna prohra a jedna výhra na dosavadním kontě českých sledge hokejistů v Japonsku.

V japonském Naganu probíhá od pondělí přípravný turnaj 4 Nations ve sledge hokeji před zimními paralympisjkými hrami a zúčastněné týmy Česka, Norska, Koreji a Japonska mají za sebou první dva zápasy.

Ve včerejším duelu Korea vs. Česko náš tým bohužel  prohrál, když po třetinách 1:1; 1:0; 2:0 podlehl soupeři 4:1. Korejci, kteří tráví na ledě šest dnů v týdnu, Čechy převýšili hlavně fyzicky, i když první dvě třetiny český tým držel se soupeřem dech, je nutno přiznat, že byla Korea lepším soupeřem. Za Čechy střílel jedinou branku Korejcům Zdeněk Krupička.

Dnes, v úterý, nastoupil český reprezentační tým sledge hokeje  do souboje proti Norsku. S Norskem se Češi naposledy střetli  v roce 2016 na Mistrovství Evropy ve Švédsku. Tehdy český tým prohrál 1:4. Dnes si však naši hráči spravili chuť a porazili norského soupeře 4:2. Za český tým dnes skórovali Pavel Kubeš dvěma brankami a Michal Geier také dvěma góly.

Ve středu se hrají poslední zápasy ve skupině a Česko nastoupí proti Japonsku ve 14 hodin místního času.