15 Bře

Čeští sledge hokejisté zvítězili nad Švédskem 4:3 na nájezdy a zahrají si o 5.místo s Nory

Čeští sledge hokejisté skončí na paralympiádě v Pchjongčchangu nejhůř šestí. Nad Švédskem zvítězili svěřenci Jiřího Břízy 4:3 po nájezdech a budou hrát o páté místo s Norskem, které porazilo Japonsko 6:1. O výhře rozhodl Michal Geier, který v rozstřelu proměnil oba nájezdy.

Švédové přitom vstoupili do utkání mnohem lépe a po chybách české obrany vedli už v osmé minutě 2:0. Po snížení Zdeňka Krupičky jim pak v úvodu druhé třetiny vrátil dvoubrankový náskok Niklas Ingvarsson. Ve třetí patnáctiminutovce, ale dokázali svěřenci trenéra Jiřího Břízy vyrovnat. Zdeněk Hábl využil přesilovku pět na tři a půldruhé minuty před koncem skóroval střelou z úhlu Pavel Doležal.

Do nájezdů vstoupili lépe Češi a po brankách Geiera a Krupičky vedli 2:0, ale Hábl následně neuspěl a švédský tým srovnal. Ve čtvrté sérii však Ingvarsson přestřelil, zatímco Geier byl i podruhé neomylný.

Zdroj: ČT Sport