23 Dub

Český pohár ve sportovní střelbě zná své vítěze 1. kola.

V prvním kole ČP TP, který se konal za pěkného počasí v sobotu 21. 4. v Olomouci, byly dosaženy výsledky v mistrovské třídě a dokonce o vítězi v disciplíně sportovní pistole rozhodla až navíc střelená jedna centrová desítka. V 8,30 začal Český pohár disciplínou P3/sportovní pistole 30+30 ran, která se střílí na 25 metrů. V této disciplíně startovalo 6 střelců kategorie SH1. Zvítězil Tomáš Pešek s 552 body a 10 centry, před druhým Jakubem Koskem s 552 body a 9 centy a třetím Františkem Konečným s 525 body. Po obědě začal za účasti 10 TP střelců závod v disciplíně P1/vzduchová pistole 60 ran, která se střílí na 10 metrů. Zvítězil Kosek s 553 body před druhým Hriadelem s 546 body a třetím Konečným s 541 body.

Ilustrační foto:Jakub Kosek2