18 Čvn

Ve dnech 14.-15.6.2018 se uskutečnil další závod z atletického seriálu Grand Prix 2018

Tentokrát zavítala reprezentační výprava ČATHS do Paříže. Oproti Grand Prix v Rieti byla výprava značně početnější. V Paříži bojovali tito reprezentanti: Aleš Kisý, Jaroslav Petrouš, Kateřina Nováková, Róza Mošovská, Anna Muziková, Miroslava Obrová a Eva Kacanu.

Akce byla zorganizovaná relativně dobře. Nevýhodou akce bylo umístění oficiálního hotelu poměrně daleko od stadionu – proto byla výprava ČR ubytovaná poblíž stadionu, v neoficiálním hotelu.

První den závodů byl téměř bez diváků, což je škoda, zejména když se závody pořádali na stadionu Stade Charlety (20 000 míst kapacita). Na druhý závod se pořadatelům podařilo dostat velké množství škol, což bylo znát na zaplněnosti míst a zejména na atmosféře. Tento krok se pořadatelům opravdu povedl. Kategorie byly většinou pospojované dohromady a o konečném pořadí rozhodovaly bodové přepočty, dle metody Raza 2018.

České výpravě se podařilo získat 2 cenné kovy. První vybojoval bronz Aleš Kisý, kterému se po dlouhé době podařilo překonat hranici 8 metrů a výkonem 8m17cm (letošní maximum) se umístil na 3. místě ve vrhu koulí (po bodových přepočtech). Druhou medaili pro ČR získala Anna Muziková – a to stříbro v hodu kuželkou. Ona sama nebyla spokojena zejména s výsledkem, neboť nejdelší hod 14,79m je poměrně daleko od jejího osobního maxima, ale i přesto je zisk stříbrné medaile úspěch pro české barvy.

Osobní rekordy si připsala Mirka Obrová (hod diskem a hod oštěpem) i Eva Kacanu (hod diskem). Aleš Kisý zaznamenal nejlepší letošní výkon (sezónní maximum) ve vrhu koulí.