25 Zář

Skvělé! V souboji družstev na Czech Open 2018 v Ostravě vybojovali Češi čtyři další cenné kovy!

Poslední dva dny turnaje Czech Open 2018 v Ostravě (pátek a sobota) byly věnovány soutěži družstev. I přes velkou konkurenci (díky blížícímu se blíží mistrovství světa a kvalifikaci pro LPH v Tokiu) nezůstala Česká republika pozadu a dokázala získat čtyři medaile, z toho hned dvě nejcennější!

S velkými ambicemi vstupovali do soutěže družstev v kategorii TM7 trojice stolních tenistů: Zbyněk Lambert, Dan Horut a mladík Kristián Jelínek. Po vítězství ve skupině pokračovali do vyřazovacích bojů, kde se nejprve střetli v bitvě o semifinále se Švýcary, se kterými si naši poradili. Dalším soupeřem byli našemu týmu borci z Japonska. Ani zde naši nezaváhali a stejně dobře se jim vedlo proti dalšímu japonskému týmu ve finále. Horut, Lambert a Jelínek se tedy mohou chlubit fantastickou zlatou medailí na krku!

Aby zlaté radosti nebylo málo, v kategorii TM9 vybojoval další prvenství David Půlpán, který společně s jeho týmovým kolegou z Izraele (Aviv Gordon) suverénně, přes vítězství ve skupině a následnou výhru v semifinále s Rumunsko-Německou dvojicí, dokráčeli až do finále, kde si poradili také s družstvem Polska a v kategorii TM9 zvítězili!

Výborně si také vedl Vratislav Holík, který s jeho parťákem Jiřím Žákem (ČSTPS) jednoznačně ovládli skupinovou fázi. V semifinále přešli přes Švédy a přemožitele našli až ve finálovém souboji se Slováky, kterým podlehli v poměru 1:2. I přes prohru musí být ale naši stolní tenisté velice spokojeni s překrásným druhým místem a stříbrnými medailemi v kategorii TM4!

Za zmínku rozhodně stojí kategorie TM1-2, kde soutěžili naši Jiří Suchánek a Martin Zvolánek (oba ČSTPS), kteří turnajem procházeli velmi hladce, výhru po výhře. Zastavit je dokázali až kolegové z Polska v bitvě o celkové prvenství. Suchánek ze Zvolánkem tedy berou krásné druhé místo!