19 Dub

V Pardubicích odstartoval Český pohár handbike 2014

V sobotu v Pardubicích začal již 8. ročník Českého poháru silničních handbiků, nově ve spolupráci s týmem Černí Koně.V Pardubicích byla připravena pro handbiky půlmaratonská trať, která vedla městem za krásného slunečného počasí. Na start se sjelo pouze 20 handbikerů z celé České republiky a Slovenska. Takto nízká účast byla příčinou konání Evropského poháru EHC ve francouzském Rosenau ve stejném datu..
Po startu půlmaratonu se utvořila čtyřčlenná skupinka ve složení Daniel Kukla, Tomáš Mošnička, Zbyněk Švehla a Václav Antal, která udávala tempo celému závodu a ve stejném pořadí také dojela do cíle. Vítězný čas 38:49 nebyl podle Dana Kukly ze slovenského týmu Handbike Team Slovakia, nijak rychlý, ale s úsměvem na tváři byl přesto spokojený.
Nejrychlejší ženou byla Kateřina Antošová z týmu Černí Koně, která porazila svoji týmovou kolegyni Hanu Horálkovou.

Vítězem nejpočetnější kategorie H3 se stal Tomáš Mošnička, Luděk Benada v H2 a Patrik Jahoda v H1.