21 Srp

O víkendu se uskutečnil prestižní atletický meeting Czech Open 2019 v Olomouci

V Olomouci proběhl v pátek a sobotu Mezinárodní atletický mítink Czech Open jeho součástí bylo Mistrovství republiky tělesně postižených sportovců. I přesto, že byla hojná účast a tím i velká konkurence tak  na domácí půdě naší atleti vybojovali nespočet cenných kovů a mnoho titulů Mistr republiky.

Za pořádající domácí klub AK Olomouc: Zlato si v hodu oštěpem vybojoval Dušan Ščambura a stříbro v hodu diskem, také Martin Kukla vybojoval dvě zlata v hodu oštěpem a ve vrhu koulí a pro zlato si doběhl Honza Moštěk. Další stříbrné medaile vybojovali Eva Kacanu ve vrhu koulí a hodu diskem, Michal Rotter v hodu oštěpem a vrhu koulí a bronz v hodu diskem. Bronzové medile vybojovala Adélka Sekyrová v hodu kuželkou, Evča Kvapilová v hodu míčkem.
Nejpočetnější výprava z Ostravy veze 20 cenných kovů.
Verča Kabotová- 1x stříbro oštěp , 1x bronz koule
Zbytek naší početné výpravy přidal další dobré výkony a pomáhal svým kolegům sportovcům zdravým hecovaním k vynikajícím výsledkům.
Všem sportovcům našeho klubu děkuji za dobrou reprezentaci, vynikající výsledky.

Reprezentanti z Atletiky Bez Bariér přivezli z Olomouce 10 úžasných medailí a 7 titulů mitra České republiky! V národní konkurenci by toho bylo ještě víc (7 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové).

Spokojený mohl být i Jaroslav Petrouš, nejen ze dvou zlatých medailí, ale i z 42,44 m v hodu diskem a velmi slušných 11,94 m ve vrhu koulí! Skvělý výkon se dá přičíst i Michalu Engemu v hodu kuželkou 27,76 m. Tento výkon stačil na pěkné 2. místo. Přesto cenný skalp slovenského reprezentanta Mariana Kuřeji a českého rekordmana v hodu kuželkou Radima Běleše jistě potěšil!

Vyzdvihnout také musíme luxusní návrat na výsluní bývalé české reprezentantky, dvojnásobné paralympijské vítězky a světové rekordmanky Veroniky Foltové, která se po 13 letech vrací pod trenérská křídla Pavla Studničky a skvělými výsledky (trojnásobná mistryně ČR) si dost hlasitě řekla o návrat nejen do atletiky, ale i do reprezentace. Její výkony (disk 20,77 m, oštěp 17,72 m a koule 8,02 m ji rázem vynesly do světové „pětky“)!!

Další zlato „vyházel“, tentokrát v hodu diskem dlouholetý reprezentant a účastník 3 paralympiád Jan Vaněk. Slušným výkonem 8,02 m na přepočty přeskočil všechny české diskaře ve své kategorii postižení i několik dalších! Bojoval i o vysoký post v hodu kuželkou, výkon 24,04 m stačil na pěkné 4. místo.

Za AC Wozmeny Zlín se zúčastnili všichni sportovci z klubu. Bilance mluví za vše: 5 sportovců, 8 medailí – 5x stříbro, 3x bronz, 2 osobní rekordy.

Láďa Konečný v disku hodil 8,66 m. Tímto výkonem posunul svůj osobní rekord a získal 6. Místo. V oštěpu výkonem 6,15 m získal 5. Místo. V kouli výkonem 3,46 m získal 8. Místo.

Stanislav Náčin vrh koulí do vzdálenosti 6,21 m a získal 2. Místo (více mistr ČR) v oštěpu výkonem 13,84 m získal 2. Místo (více mistr ČR) a v disku výkonem 15,58 m získal 4. Místo.

Přemek Liška hodil oštěp do vzdálenosti 20,76 m a získal 2. Místo

V disku výkonem 33,48 m získal 2. Místo

V kouli výkonem 8,70 m získal 2. Místo

Anička Marcaníková vrhla kouli do vzdálenosti 4,01 m a získala 2. místo

V disku výkonem 7,67 m získala 3. Místo

V oštěpu výkonem 4,82 m získala 4. Místo

Lenka Morcinková hodila oštěp do vzdálenosti 7,98 m. Tímto výkonem vylepšila svůj osobní rekord a získala 3. Místo

V disku výkonem 5,08 m získala 4. Místo

V kouli výkonem 3,58 m získala 5. Místo.

Aleš Kisý: 15.-16.8. Se konaly mezinárodní závody v atletice v Olomouci Czech Open za účasti 150 sportovců z několika zemí.
Kromě mé hlavní disciplíny koule jsem opět po roce vyzkoušel i oštěp a disk, které netrénuji v podstatě vůbec.
Podařilo se mi v kouli a oštěpu vybojovat zlato a v disku to bylo nakonec stříbro, kde jsem o 1cm přehodil mého soupeře a kamaráda z ČR Jardu Brože. Byl to ale krásný souboj. Jardo díky
Souhrnem: za umístění spokojenost a co se výkonů tyče, tak mohlo by to být lepší, ale vzhledem ke stávajícímu zdravotnímu stavu je i zde spokojenost.
Díky všem za vaši podporu, Anet Inochovské za pomoc při závodech a těším se na další závody

A nakonec za Sportovní club Jedličkova ústavu startovala Anna Muziková a Adéla Učňová. Anička si vybojovala titul Mistr České Republiky v hodu kuželkou (16,21 m) a v disku obsadila 2. Místo s výkonem 7,11m. Adélka Učňová si letos oblíbila bronz a tudíž byla 3. V hodu oštěpem s výkonem 9,37m i v hodu diskem (9,59m).

Celkově všichni naši atleti bojovali a předvedli své nejlepší výkony a proto jim moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci atletiky ČATHS, která je rok od roku lepší!