23 Čvn

Evropská série handbiků a MČR 2014 Louny

Tuto sobotu 21.6.2014 se konal již 12. ročník Evropského poháru handbiků – EHC Louny. Do města se sjelo na devadesát evropských handbikerů spolu s tricyklisty. Mezi závodníky nechyběli paralympijští vítězové z Londýna – Rafal Wilk a Walter Ablinger. Dopoledne odstartovala časovka, která se zároveň jela jako Mistrovství ČR. V Evropské sérii EHC vyhrál časovku v kategorii H1 Patrik Jahoda, v H2 Wolfgang Schattauer (AUT), v H3 Walter Ablinger (AUT) a Rafal Wilk (POL).

Novými mistry pro rok 2014 se stali Patrik Jahoda (MH1), Pavel Foltýn (MH2), Václav Antal (MH3), Miroslav Šulc (MH4) a Kateřina Antošová (WH).

Odpoledne pak čekalo na závodníky silniční kritérium v ulicích města. Z důvodu oprav komunikace byla trať pozměněna a ani to nezabránilo skvělým výkonům. V silničním kritériu exceloval handbiker Rafal Wilk a naším nejlepším závodníkem na této trati byl Miroslav Šulc.