1 Čvc

Výborný Jiří Ježek na MČR cyklistů ve Slavkově

Veliký respekt, jak mezi diváky, tak mezi odborníky získal svým výkonem na společném Mistrovství České a Slovenské republiky cyklistů bez handicapu, Jiří Ježek.Mezi absolutní českou a slovenskou profesionální špičkou, včetně hvězd Zdeňka Štybara a Petera Sagana vybojoval v časovce MČR 12. místo a v silničním závodě MČR 18. místo, když náročný závod na 192 kilometrů dokončilo pouhých 32 cyklistů ČR ze 71 startujících.

Nejúspěšnějšího handicapovaného cyklistu světa nyní čeká krátký odpočinek a poté už intenzivní příprava k finálovému závodu Světového poháru, který se uskuteční koncem července ve španělské Segovii.

Jirka nastoupí do závodu v bílé kombinéze vedoucího závodníka Světového poháru a pokud by se mu podařilo prvenství udržet, postaral by se o další zápis do světových historických tabulek – stal by se prvním handicapovaným cyklistou světa, který by získal, po čtvrté v řadě za sebou, křišťálový pohár pro celkového vítěze této nejvyšší světové soutěže.