Úspěchy našich atletů na Grand Prix v Marakéši! Neuvěřitelných 17 medailí!

Ve dnech 9.-11.3.2023 se v Marrakechi konal již druhý ročník Grand Prix 2023.

V silné konkurenci 40 států a 400 sportovců se neztratilo ani našich 14 reprezentantů.

Ti dokázali vybojovat 17 cenných kovů (3x🥇,9x🥈,5x🥉).

Mezi nejúspěšnější se řadí Aleš Kisý, který dokázal vybojovat dvě zlaté medaile za hod oštěpem a vrh koulí.

Nejvíce cenných kovů získala Miroslava Obrová, která poslední den zvítězila v hodu diskem a také přidala dvě stříbra v hodu oštěpem a vrhu koulí.

Hod diskem byl jednou z nejúspěšnějších disciplín. V této disciplíně Jaroslav Petrouš, Michal Vimmer, Martin Adamčik, Martin Dvořák získali krásnou stříbrnou příčku.

Bronzovou medaili doplnili Marek Douda a Jaroslav Brož. Jedinými zástupci v běžeckých disciplínách byl Ondřej Bartošek a Anna Luxová.

Ondra překonal své osobní maxima a v běhu na 100m obsadil třetí příčku a druhé místo obsadil v běhu na 200m. Anička dokázala v běhu na 100m obsadit druhou příčku.

Mezi posledními medailisty byl Lukáš Hirka, který v hodu oštěpem našel přemožitele pouze u domácího borce a obsadil druhé místo. Martin Kukla ve stejné disciplíně obsadil třetí místo.

Dalšími českými zástupci, kteří nedosáhli na vytoužené pódiové umístění, ale předvedli výkony za hranicí osobních rekordů byl Jan Majo a Jaroslav Teichmann.

Děkujeme za vzornou reprezentaci naší republiky na těchto závodech!

Text: Aneta Inochovská, vedoucí výpravy

Foto (zdroj: Aneta Inochovská)