1 Srp

O víkendu proběhlo v Olomouci 2. kolo ČP a MČR ve sportovní střelbě tělesně postižených.

V sobotu 29.7.2023 se na Lazecké střelnici konalo 2. kolo ČP TP  kategorie SH1 v disciplínách P3/sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů a P5/standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 metrů. V neděli se pokračovalo v disciplíně P1/vzduchová pistole 60 ran na 10 metrů. Ve všech disciplínách startovalo rekordních 32 střelců.

Ráno se soutěžilo v disciplíně P3, kde soutěžilo 6 střelců. Zvítězil Jakub Kosek  výsledkem v mistrovské třídě 567 bodů před druhým Tomášem Peškem s 565 body a třetím Františkem Konečným s 540 body. Po obědě pokračoval závod disciplínou P5, kterou střílelo 8 střelců. Výsledkem v mistrovské třídě zvítězil Pešek s 359 body před druhým Konečným s 342 body a třetím Koskem s 324 body. V neděli si to střelci rozdali v disciplíně P1, v které startovalo 18 střelců. V mistrovské třídě zvítězil Pešek s 560 body, 2. místo získal Kosek s 553 body a 3. místo obsadil s 537 body Konečný.

Souběžně s ČP TP proběhlo Mistrovství ČR TP 2023.

Disciplína P1 – Mistr ČR Tomáš Pešek, 2. místo Jakub Kosek, 3. místo František Konečný

Disciplína P3 – Mistr ČR Jakub Kosek, 2. místo Tomáš Pešek, 3. místo František Konečný

Disciplína P5 – Mistr ČR Tomáš Pešek, 2. místo František Konečný, 3. místo Jakub Kosek

Text + Foto: Vladimír Marčan