16 Úno

Český tým si z Grand Prix v Dubaji odváží kompletní sadu medailí!

Tým českých paraatletů má za sebou hlavní závod ze svého působení v UAE. V minulých dnes absolvovali Grand Prix v Dubaji – tradiční „otvírák“ prestižního seriálu Grand Prix pod hlavičkou IPC.

Naši atleti si z Dubaje odváží celkem 3 medaile, rovnoměrně rozdělené dle jejich prestiže.

Tu nejcennější, zlatou, získal Jaroslav Petrouš v hodu diskem v kategorii F57 za výkon 40,10m. Stříbro získala Anna Luxová ve vrhu koulí za výkon 8,83m, když jen 2cm jí chyběly k osobnímu rekordu. Sbírku medailí doplnil nováček v reprezentaci Jakub Peterka, který v běhu na 400m v kategorii T47 vybojoval až na cílové pásce bronz, kde o jednu jedinou setinu sekundy porazil soupeře z Ugandy. Za zmínku stojí i 4.místo, které ve vrhu koulí obsadil Martin Adamčík (kategorie F63).

Závody v Emirátech našim reprezentantům vždy „chutnají“ a jsme nesmírně rádi, že tomu jinak nebylo ani v letošním roce!

Gratulace a mnoho úspěchů v náročné paralympijské sezóně!

Foto (zdroj: Jaroslav Petrouš, Petr Vrátil)