17 Zář

4. mistrovství světa v cylistice handicapovaných

Pipek bronzový v silničním závodě
V silničním závodě na 46.4 km vozíčkářů, kteří jezdí na handbiku, na mistrovství světa handicapovaných v cyklistice dojel Marcel Pipek na třetím místě a získal bronzovou medaili. Po titulu světového šampióna z časovky je to druhá medaile pro toho českého reprezentanta z právě probíhajícího 4. mistrovství světa handicapovaných v cyklistice, které se koná ve švýcarském Aigle.
Celkem je to již osmá medaile (4 – 3 – 1) pro Český paralympijský tým z tohoto mistrovství.
V dnešním programu silničních závodů dojela celá řada dalších českých reprezentantů těsně za branami stupňů vítězů; na pátých místech Jiří Kalousek a Michal Stark, 7. Jiří Ježek a 8. Radovan Civiš. Všichni v téměř shodném čase jako vítězové daných kategorií.
Světový šampionát končí v pondělí 18. září, kdy má Česká republika ještě na startu adepty na medailová umístění.