18 Kvě

Po Americkém poháru vyhrál Jiří Ježek i Světový pohár!

Jiří Ježek vyhrál závod naprosto jednoznačným způsobem, který je v této disciplíně jen málo k vidění, nastoupil do úniku již 23 kol před cílem, vytvořil si přibližně 200 metrový náskok a ten si přes veškerou snahu svých soupeřů udržel až do cíle. Jiří Bouška potom přespurtoval zbytek závodního pole a na cílové čáře vybojoval druhé místo.
Jiří Ježek dále v závodě na 1 km, rovněž bez rozdílu kategorií, obsadil čtvrté místo.
World Cup v Manchesteru, za účasti nejužší světové špičky z celého světa přinesl strhující závody s mimořádnými výsledky – byly vytvořeny tři světové rekordy: na 1 km, v team sprintu a tandemu a potvrdil se již zcela jasný světový trend nástupu dráhových specialistů (především v kategoriích LC) stejně, jako tomu je v cyklistice bez postižení.
Tím více je úspěch našeho reprezentanta cennější; na světě zůstalo již jen pár cyklistů „univerzálů“, kteří jsou schopni bojovat o medaile jak na dráze, tak na silnici. A může nás těšit, že díky Jirkovi má naše cyklistika právě takového závodníka.