14 Zář

Čeští stolní tenisté jsou v semifinále, ženy neuspěly

Čeští stolní tenisté Ivan Karabec, Jaroslav Cieslar a Zbyněk Lambert postoupili do zítřejšího semifinále. Ve čtvrtfinálovém souboji dokázalo české družstvo zdolat Ukrajince, do bojů přitom zasáhli první dva jmenovaní reprezentanti. Přes čtvrtfinálové polské soupeřky se naopak nedokázala probojovat dvojice žen Michala La Bourdonnaye, Jaroslava Janečková.

Vyrovnanou partii sehrál hned v úvodním zápase mužského čtvrtfinále Jaroslav Cieslar, který ale nakonec podlehl Ščerpanskému 2:3 na sety. Český prapor pozdvihl ještě výš Ivan Karabec, když přehrál Vadyma Kubova 3:1. Také ve čtyřhře slavilo úspěch české duo a rozhodující bod přidal opět Karabec. Paralympijský vítěz ze Sydney, který včera oslavil osmadvacáté narozeniny, zdolal Ščerpanského a poslal české družstvo do semifinále. V něm se naši střetnou se Španěly.
Jaroslava Janečková s Michalou La Bourdonnaye nestačily ve čtvrtfinále na Polky, kterým podlehly 0:3. Velkou měrou se na postupu českých soupeřek podílela Natalia Partyková. Devatenáctiletá účastnice olympijských her a vítězka individuální soutěže na paralympiádě vyhrála svůj duel s La Bourdonnaye a spolu s Grzelakovou si poradily s českou dvojicí i ve čtyřhře.

Do programu her dnes zasáhli také oba čeští handbikeři. V silničním závodě na 48,4 kilometru se dařilo lépe Radovanu Civišovi, který dojel osmý. Marcel Pipek, který svému reprezentačnímu kolegovi pomohl k úniku z hlavního pole, závod nedokončil. Vinou zranění, které mu znemožnilo obhajobu zlaté medaile z Atén v časovce, odstoupil ve třetím ze čtyř okruhů.

Do bazénu ve Vodní kostce dnes skočil ke své kvalifikaci jen Martin Štěpánek. V závodě na 100 m znak mu o jednou příčku unikla účast ve finále, když v rozplavbě skončil devátý.

Výsledky:

Silniční závod (48,4 km), HC B, M: 1. Heinz Frei (SUI) 1:28:25, 2. Max Weber (GER) 1:28:26, 3. Edward Maalouf (LIB) 1:28:26, 8. Radovan Civiš (CZE) 1:31:56