30 Bře

Stanislav Loska vybojoval ve finále EP v alpském lyžování ve slovenské Jasné bronz

Na Chopku vyvrcholil 26. -29.3 2009 Evropský pohár v alpských disciplínách.
ČATHS reprezentovali stejně jako na MS v Korei Olda Jelínek, Radim Kozlovský a Standa Loska a nevedli si špatně.

Hned první soutěžní den předvedli závodníci na monoski dobrý výkon a srovnali se v superG za sebou – Radim na 12., Olda na 13. místo (Standa nestartoval).
Páteční superkombinace nám trochu pokazila náladu, Radim s Oldou nedokončili SG, oba jeli první část výborně, ale na rozbité trati ve stejném místě vypadli.
Sobota nezačala vůbec dobře, původně naplánovaný obří slalom byl kvůli silnému větru přesunut na neděli a sobotní program se změnil na slalom speciál. Standa si s sebou na svah vinou „informačního šumu“ ale nevzal slalomky. Musel se vrátit na hotel a nestihl tak prohlídku 1. kola. V závodě ale nezaváhal a po 1. kole byl na třetím místě a medailovou pozici udržel i ve 2. kole, kde ho od stříbra dělily pouhé 3 setiny sekundy.
Také Olda zajel slalom výborně, obsadil 8. místo a neztratil se ani Radim. Slalom není jeho oblíbenou disciplínou a 11. místo (i když s téměř 10 sekundovou ztrátou na osmého Oldu) bylo milým překvapením.
Nedělní déšť pak letošní EP předčasně ukončil, obří slalom byl zrušen.