20 Říj

Arnošt Petráček zlatý, navíc ve světovém rekordu!

Český reprezentant Arnošt Petráček se stal mistrem Evropy v discilíně 50m motýlek

Startovku na dnešní závody jsme nakonec vybojovali včera v pozdních večerních hodinách. Překvapení se konalo…opět.
Terezka s Kačkou startují, to jsme tušili, Arnošt taky i když až v přímém finále večer, protože v disciplině 50m motýl startuje minimum závodníků. Dle pravidel pro vyhlašování je nutné aby byly na startu alespoň čtyři závodníci ze dvou různých zemí, v Arnoštově třídě S4 jsou bohužel jenom tři.
Stejně dopadli třída nižší S3, což vyřešili pořadatelé sloučením. Jak bude probíhat vyhlašování netušíme. Není osoba, která by kompetentně řekla co a jak. Překvapení na závěr : hlavní disciplinu Kačky 100m prsa přesunuli ze středy na dnes, taky jako přímé finále, protože je přihlášeno přesně osm plavkyň. Neuvěřitelné!!!
Po více protestech, které se míjí účinkem, byla na dnes svolána schůze trenérů, bohužel právě na nejnevhodnější dobu – 30 minut před závodním dopoledním blokem. To je plno práce s rozplaváním, oblékáním kombinéz, rozcvičením atd.
Trenér tam nebyl žádný, neboť jsme schůzovní místnost nenašli. První den šlo pokulhávající organizaci přežít s humorem, ale nedostatky jsou docela vážné, hraničící s regulérností závodů.

Avizované starty našich holek v disciplině 200m polohovka dopadly tak půl na půl. Kačenka ve svém osobním maximu, kdy pokořila poprvé hranici tří minut, doplavala na desátém místě. Bohužel nepostupovém, ale výkon to byl výborný. Terka doplatila za jízdu nezodpovědného místního řidiče a odplavala trať s natlučenou rukou v průměrném výkonu.
Odpolední program začal parádním výkonem Arnošta v disciplině 50m motýl. V nevalné konkurenci se nedal rozhodit nedostatkem soupeřů a překonal jako první ve své třídě S4 hranici 45 vteřin.
Tajemství vyhlašování dopadlo pro nás dobře…. Arnošt byl vyhlášen, ke stropu stoupala česká vlajka a hrála hymna.
Kačenka ve svém druhém dnešním startu předvedla jeden ze svých lepších výkonů v disciplině 100m prsa a skončila ve finále na dobrém šestém místě.

Večer trenérka a fyzioterapeut absolvovali mezistátní návštěvu o patro níž (výprava Slovenska). Zítra nás čeká klidná snídaně v přijatelné ranní hodině, dopolední trénink a večerní finále, kde startuje Běla, jako držitelka světového rekordu (50m znak) a start Arnošta v té samé disciplině – mohl by útočit na medaili.