23 Čvc

Atletické mistrovství světa v plném proudu

Za neúprosného vedra, které ve Francii panuje, probíhá již čtvrtý den v Lyonu mistrovství světa v atletice. Česká výprava má na svém kontě již 2 medaile.O první medaili a to bronzovou se zasloužila Mirka Sedláčková v běhu na 800m. Druhý cenný kov – stříbro vybojovala Eva Berná v kouli. Aleš Kisý, který nastoupil ke své první disciplíně – vrhu koulí kategorií F52/53, skončil stejně jako na paralympiádě v Londýně na nepopulárním čtvrtém místě.
Své soutěže mají za sebou i dva atletičtí matadoři Eva Kacanu a Rostislav Pohlmann. Rosťa Pohlmann neměl svůj den a bohužel se v hodu diskem nedostal za 40m hranici a skončil na devátém místě. V kouli žen kategorie F54 se Eva Kacanu postavila na start spolu s dalšími deseti soupeřkami. Do finále se Eva dostala výkonem 6m, ale další pokusy již delší nebyly a Eva skončila na sedmém místě.
Ke svému výkonu řekla: .„ Dělala jsem, co jsem mohla. Soutěž se hrozně vlekla a na ploše bylo 35 stupňů. Byl to vyčerpávající závod. Jsem ráda, že jsem postoupila do finále a hodila 6m. Na víc než na sedmé místo to dnes nebylo.“