28 Led

Černý pátek v Christchurch

Dnes nastoupili ke svým disciplínám čtyři čeští atleti. V prudkém vichru probíhala soutěž v hodu diskem, ve kterém jsme měli dva zástupce – Martina Němce a Pepu Štiaka. V závodě sloučených kategorií F54/55/56 se sešla absolutní světová špička a padly v ní hned 3 světové rekordy (každá kategorie má nyní nový). Našim závodníkům bohužel jejich výkony na medaile nestačily a skončili na šestém resp. osmém místě.

Rosťa Pohlmann nastoupil na tomto šampionátu ke své druhé disciplíně – hodu oštěpem. Nejdelší hod, který měřil přes 37m, mu rozhodčí odmávali jako nezdařený. Dle videozáznamu však tento pokus měl být platný a výprava podala na výrok rozhodčího protest. Výsledek protestu se patrně dozvíme až zítra. V případě, že by byl protest uznán, mohl by Rosťa být třetí. Tak uvidíme.
Jako poslední zástupce ČR nastoupila do běhu na 200m spastička Lenka Kadetová a skončila jako pátá.
Zítra má česká výprava poslední naději na zisk medaile. V 9 hodin ráno nastupuje Eva Kacanu v kouli, odpoledne Aleš Kisý v hodu oštěpem a večer běží finále na 800 m Mirka Sedláčková.