20 Dub

Češi prohráli souboj o bronz, Kanada má zlato

Český tým dnes nastoupil do souboje s týmem Ruska o bronzové medaile. Očekávali jsme těžký zápas, protože Rusové za poslední rok udělali obrovský výkonnostní vzestup. V letošním roce byla bilance vzájemných zápasů 4:0 pro ruský tým.

V první třetině utkání nás Rusové od prvních minut přehrávali důrazem a fyzickou hrou. Následně Rusové potrestali naši hrubou chybu v obraně a vedli 1:0.
Do druhé třetiny jsme vstoupili s větší aktivitou, při které jsme si vytvořili brankové příležitosti. Bohužel ani jedna z šancí nebyla českými hráči proměněna v gól, na rozdíl od našeho soupeře, který vstřelil další dvě branky a zvýšil stav na 3:0 pro Rusy.

Ve třetí třetině soupeř již jen kontroloval výsledek a nepustil naše hráče do žádných velkých akcí a zápas skončil vítězstvím Ruska, kteří si vezou svou první medaili z vrcholné akce. Skvělý výkon podal ruský brankář Ivanov, který byl i následně vyhlášen za nejlepšího brankáře mistrovství světa.

Do zápasu o titul Mistra světa nastoupily týmy USA a Kanady. Zápas byl velmi vyrovnaný. Oba týmy předváděly skvělý výkon, kombinační rychlou hru v zámořském pojetí. Více herního štěstí měli Kanaďané. V první třetině překonal amerického brankáře kanadský bek Murray. Stav utkání se pak již nezměnil a Kanaďané si potřetí odvážejí z MS titul Mistra světa. Poslední titul vybojovali v roce 2008, takže o to větší radost měl současný kanadský omlazený tým.