4 Kvě

Češi si po prohraném duelu s USA zahrají na MS Ostrava o bronz! USA : CZE 10:2

V pátečním semifinále se museli Češi sklonit před Američany, kteří roli favorita nepustili a zvítězili 10:2.

Přestože konečný výsledek zápasu nebyl pro Čechy lichotivý, čeští hráči prokázali, že svou kůži soupeřovi lacino nedají. Obrovská euforie ve zcela vyprodané Ostravar Aréně nastala ve 4.minutě zápasu, kdy se Češi zásluhou Michala Geiera dostali do vedení. Americká odveta na sebe nedala dlouho čekat a v 8.minutě skončil puk za zády českého brankáře Martina Kudely střelou amerického hráče s číslem 8 Wallace. Tentýž hráč skóroval za zápas celkem pětkrát, nicméně český tým ho bude mít navždy zařazeného jako surovce, který svým zákrokem zranil českého obránce Tomáše Kvocha.

Český reprezentanční výběr si pak užil radost z gólu ještě jednou a to ve 28.minutě po střele Miroslava Novotného, který přidal na naše konto druhou branku. Američané porazili Čechy 10:2 a zahrají si s Kanadou o zlato.

O bronz se utká náš národní tým s týmem Koreji. Češi mají po paralympiádě Pyeongachang Korejcům co oplácet a tak jistě uvidíme napínavý a bojovný zápas.
Přímý přenos zápasu začíná na ČT Sport ve 12:50, souboj o zlato v 16:20.