5 Zář

Češi v akci – 6. den

Boccia – stříbrná pro český tým

V dnešním finálovém utkání o zlato v soutěži párů kategorie BC4 nastoupili proti sobě náš pár Radek Procházka a Leoš Lacina a pár Brazílie Dos Santos a Pinta. V prvních dvou endech měli navrch Brazilci a vedli 5:0. Naši hráči se ve třetím a čtvrtém endu snažili soupeřův náskok vyrovnat, snížili skóre na 5:3, ale bohužel se nepodařilo výsledek srovnat. Náš tým tak získal stříbrnou medaili a celkově sedmou pro Českou republiku.

Atletika – Eva Berná bronzová

Tři zástupce měla v úterním atletickém programu česká výprava. Eva Berná byla jedním z želízek v ohni na medailové umístění. Ke své disciplíně vrhu koulí kategorie F37 nastupovala s velkým odhodláním. V desetičlenném startovním poli byla hlavní favoritkou Číňanka Mi Na, která hned prvním pokusem překonala svůj vlastní světový rekord vrhem dlouhým 12,20 m. Eva si třetím pokusem v hodnotě rovných 11 m posunula na druhé místo. Její velká soupeřka, rovněž Číňanka, Xu však Evu o pouhé 4 cm přehodila a odsunula tím Evu na třetí místo. Pro Českou republiku to byla v té chvíli šestá medaile. Další z Čechů, Aleš Kisý, ve stejné době jako Eva házel v kategorii F52/53 oštěpem. Oštěp není Alešovou hlavní disciplínou a tak sedmé místo hodem dlouhým 17,43m je uspokojivé. Ve večerním programu nastoupila ke své disciplíně 1500m Mirka Sedláčková (T11). Vytvořila si osobní rekord – 4:47.65, ale stačilo to jen na páté místo z devíti členného startovního pole.

Plavání

Nicol Fryčová a Lenka Zahradníková nastoupily k disciplíně 100m volný způsob. Ani jedné ze závodnic se však nepodařilo postoupit do večerního finále. Také Filip Coufal, který dnes plaval 100 znak kategorie S10, s časem 1:06.05 nepostoupil.