6 Zář

Češi v akci – 7.den

Úterý bylo pro českou výpravu medailové. Zasloužili se o to cyklisti, kteří vybojovali tři medaile všech druhů kovu. Co dalšího se událo, čtěte v našem summary.

Cyklistika – časovka jednotlivců, MÁME ZLATO,STŘÍBRO I BRONZ!!! br>

Zisk kompletní sbírky cenných kovů pro Českou republiku, po prvním dnu silničních soutěží asi nečekal nikdo. Naši cyklisté zde v Londýně už získali 4 medaile!
V úžasné, bouřlivé a velmi emotivní divácké atmosféře vytvořené tisícovkami nadšených diváků dokázal Jiří Ježek, podobně jako před třemi týdny biker Jaroslav Kulhavý, vybojovat pro Českou republiku, zde v Londýně, zlatou medaili.

Jiří Ježek – těžko se dá něco dodat, šestá zlatá paralympijská medaile na čtvrté paralympiádě v řadě, Jirka je právem nejúspěšnějším handicapovaným cyklistou světa, legendou světové paracyklistiky.
Jiří Ježek vstoupil do závodu naprosto nekompromisně a už po prvním kole atraktivního okruhu na Brands Hatch měl náskok 7 sekund před druhým Carolem Eduardem Novakem z Rumunska. Tento náskok pak udržel Jirka až do cíle.

Tereza Diepoldová – pouhé dva roky se Tereza věnuje výkonnostní cyklistice. Celý závodní a tréninkový program Terezy v této sezóně směřoval ke dvěma cílům – celkovému vítězství ve Světovém poháru a paralympijským hrám. Dnešní stříbrná medaile mladičké studentky Fakulty tělesné výchovy a sportu v Olomouci je nejenom životním úspěchem Terezy, ale také historickým úspěchem české ženské cyklistiky handicapovaných.

Jiří Bouška – bronzovou medailí završil Jiří Bouška dnešní triumf české cyklistiky.

Velmi dobře si ale také počínali naši jezdci v kategorii C2 – Michal Stark a Ivo Koblasa, kteří vybojovali 6. respektive 7. místo.
Naši cyklisté zde v Londýně už získali 4 medaile!
Zítra je na programu silniční závod s hromadným startem.

Plavání

Disciplína 100m volný způsob kategorie S4 čekala na naše dva plavce Honzu Povýšila a Arnošta Petráčka. Do finále se podařilo postoupit Honzovi sedmým nejrychlejším časem 1:29.55. Arnoštovi jeho čas 1:36.66 na postup nestačil. Večer Honza zaplaval ještě rychlejší čas než v dopolední rozplavbě a to 1:28.39, což stačilo na celkové sedmé místo.
Nicol Fryčová ve 100m znak zaplavala čas 1:29.39, ale ten na postup do finále nestačil.

Atletika

Dva čeští vrhači nastoupili v dopoledním programu do svých disciplín. Martin Němec v závodě v hodu diskem spojených kategorií F54/55/56 a Dušan Grézl ve vrhu koulí kategorií F37/38. Martin si hodil letošní maximum výkonem 35,92m, což stačilo na konečnou šestou příčku. Nutno podotknout, že ve své kategorii F55 měl Martin nejdelší hod.
Dušan Grézl si vrhem dlouhým 13,40m vytvořil osobní rekord a skončil na celkové osmé příčce.

Lukostřelba

České družstvo Reflexní luk Open žen ve složení Černá, Kuncová a Sidková čekalo čtvrtfinálové utkání proti Iránu. Našim ženám se souboj příliš nevydařil a prohrály 167 ku 190.

Boccia

V boccie nastoupil ke svému prvnímu utkání František Serbus. Jeho soupeřem byl Slovák Mezik. Ten měl po dobu utkání navrch a porazil Františka 7:2.