7 Zář

Češi v akci – 8.den

Cyklistika

Ve čtvrtek byl ve znamení silničních závodů s hromadným startem spojených kategorií C4/C5 mužů , C1-C3 žen a C1-C3 mužů. Českou republiku v kategorii C4/C5 reprezentovali Jiří Ježek a Jiří Bouška. V závěrečném spurtu vybojoval Jiří Ježek sedmé místo. Jiří Bouška měl v průběhu závodu bohužel pád, který mu znemožnil pomýšlet na výraznější umístění.
Tereza Diepoldová najížděla do posledního okruhu s trojicí závodnic, na které v závěru závodu nestačila. Ale i tak je její konečné čtvrté místo v závodě spojených kategorií C1-C3 obrovským úspěchem.
V odpoledním závodě mužů C1-C3 nás reprezentovali Michal Stark a Ivo Koblasa. Michal Stark se po celou dobu závodu držel v hlavní skupině. V posledním kole se odpojila skupina 14 jezdců, kteří se následně poprali o vítězství. Zvítězil Ital Bargna před Němcem Wariasem a Australamen Nicholasem. Michal Stark dojel na 16.místě. Ivo Koblasa se bohužel potýkal se značnými zdravotními problémy a závod nedokončil.

Plavání

V Aquatic Aréně se ve čtvrtek představili čtyři čeští plavci Adéla Míková, Jan Povýšil, Arnošt Petráček a Filip Coufal.
Adéla zaplavala v disciplíně 100m prsa čas 1:33,57 a do finále nepostoupila. Stejný osud čekal Filipa Coufala ve 100m volný způsob kategorie S10, když jeho čas 57,17 nebyl postupový. V rozplavbě 50m znak kategorie S4 zaplaval nejrychlejší čas v evropském rekordu 46.16 Arnošt Petráček a postupoval tak z prvního místa. Honzovi Povýšilovi se podařilo postoupit časem 47.33. Ve finále se Arnymu bohužel nepodařilo zaplavat stejně rychlý čas jako v rozplavbě a skončil časem 49.49 pátý. Honza dohmátl v čase 48.41 jako čtvrtý.

Atletika

Dva čeští atleti nastoupili v dopoledním bloku čtvrtečních atletických soutěží. Martin Zvolánek v disku kategorie F51/52/53 a Eva Berná také v disku kat. F37. Martin si vylepšil své letošní maximum a hodil 10.34m, což stačilo na šesté místo. Eva hodila 24.77m a skončila osmá.

Stolní tenis

Družstvo ve složení Tauš, Hadrava a Suchánek nastoupili ve čtvrtfinále proti družstvu Korey. Favorizovanější Korejci porazili naše stolní tenisty poměrně hladce 3 : 0 a naše družstvo již dál nepostupuje.

Boccia

V hale Excel byly na programu boccii osmifinále jednotlivců. Leoš Lacina narazil na svého „oblíbeného“ Brazilce Pinto. Ze souboje vyšel vítězně Brazilec a porazil Leoše 4:2. František Serbus nastoupil proti hráči Hong Kongu Yeungovi, který našeho hráče porazil s naprostým přehledem 12:0.
Jediný hráč, kterému se podařilo vyhrát osmifinále byl Radek Procházka, který porazil Španěla Dueso 6:4. V pátek bude Radek hrát o páté až osmé místo.