7 Zář

Češi v akci – 9.den

Plavání

Z rozplaveb v závodě na 50m motýl sloučených kategorií S1-S5 postoupil dle očekávání Arnošt Petráček s časem 42.08 , což byl šestý nejrychlejší čas. Ve finále pak Arny zlepšil svůj čas na 41.23 , ale na lepší než šesté místo to nestačilo..
Nicol Fryčová v kategorii S12 zaplavala 50 freestyle čas 32.45, což na postup do finále nestačilo.

Atletika

František Serbus nastoupil ke své hlavní disciplíně disku kategorií F32/33/34 ve večerním bloku atletického programu. František podal vynikající výkon, třetím pokusem dlouhým 20,64 vytvořil nový světový rekord. O ten ho však vzápětí připravil Alžířan BAHLAZ Lahouari, který hodil druhým pokusem 21,71m. Františkovi se pak ve finálových třech pokusech již nepodařilo svůj výkon zlepšit a v novém Evropském rekordu skončil na pátém místě.
Anna Luxová podala také velmi kvalitní výkon v běhu na 100 m kategorie T35. Zlepšila si svůj osobní rekord na 17.22 a skončila na šestém místě.

Cyklistika

V pátek byl na programu silniční závod všech kategorií handbike. Dopoledne do něj nastoupil i český handbiker Martin Kovář v kategorii H1. V náročném závodě dlouhém 48 km vyhrál Ir Rohan, před Švýcarem Fankhauserem a třetí skončil rakouský nestor Schattauer. Martin Kovář dojel na celkovém sedmém místě.

Boccia

Poslední český zástupce v kategorii BC4 soutěži jednotlivců Radek Procházka nastoupil do zápasu o páté a šesté místo proti hongkongskému hráči Leungovi. Tomu se zápas vydařil lépe a porazil českého hráče 6:2, čímž zbylo na Radka šesté místo.