13 Říj

Češi vydřeli vítězství nad Švédskem 4:3 a mají jistý postup na zimní paralympiádu PyeongChang 2018!!

Do třetího zápasu na kvalifikačním turnaji ve sledge hokeji o postup na zimní paralympijské hry  ve švédském Ostersundu, který navštívila i švédská princezna Viktorie, nastoupili proti českému výběru hráči domácího Švédska.

Od prvních vteřin utkání bylo jasné, že Švédové, kterým se zatím na turnaji příliš nedaří, půjdou do zápasu s maximálním nasazením. Češi se dostali pod tlak soupeře a během prvních deseti minut zápasu musel brankář Matoušek několikrát zasahovat a české mužstvo podržet. Čechům se v závěru třetiny podařilo vymanit z náporu soupeře a ve třinácté minutě po krásné nahrávce Pavla Kubeše skóroval na 1:0 Zdeněk Hábl. Náskok se však českým sledge hokejistům nepodařilo udržet a těsně před koncem první třetiny srovnal stav na 1:1 švédský hráč  Rakos.

Ve druhé třetině se český tým nenechal zavřít do defenzívy a brzy se dostal do vedení zásluhou střely Karla Wagnera a Zdeňka Krupičky, který střelu Wagnera šikovně sklepl za záda švédského brankáře. Těsné vedení ale Čechům dlouho nevydrželo. Na stav 2:2 srovnal Per Kasperi. Studená sprcha v podobě třetí branky ve prospěch Švédů přišla v jedenácté minutě z hole Christiana Hedberga. Naštěstí se čeští hráči „nezlomili“ a podařilo se jim během jedné minuty střelit dva góly a dostat tým opět do vedení. Nejprve skóroval Pavel Kubeš na 3:3 po přihrávce Zdeňka Hábla a za dalších 30 sekund David Palát po skvělé akci Šafránka a Krupičky na 4:3.

Ve třetí třetině sáhl trenér Bříza po změně na postu brankáře a na posledních 15 minut poslal „zabetonovat“ českou branku Michala Vápenku. I přes švédskou power play, která trvala přes 4 minuty a kdy v posledních 30 vteřinách zápasu, po vyloučení Krupičky,  Češi hráli dokonce ve jen čtyřech proti šesti Švédům, se podařilo české reprezentaci vedení udržet, zvítězit a získat další 3 body do tabulky kvalifikačního turnaje.

Již nyní je tedy jasné, že český sledge hokejový tým obsadí na turnaji nejhůře 2.příčku, což znamená jistý postup na zimní paralympijské hry PyeongChang 2018.

Velká gratulace českým hráčům i a velké díky všem, kteří se na tomto úspěchu české reprezentace sledge hokeje podíleli!!!