25 Srp

Český střelec Marčan byl úspěšný na SP v Bangkoku

Vladimír Marčan přivezl ze světového poháru v Bangkoku bronzovou medaili a jako jediný český reprezentant splněný limit k účasti na říjnové ME 2013 ve sportovní střelbě.Světového poháru ve střelbě pořádaného v thajském Bangkoku, který se konal 11. – 20. 8. se zúčastnilo 125 střelců z 21 států z celého světa.
Vladimír Marčan vycestoval na tento světový pohár s cílem splnit limit na ME 2013 v disciplíně P3 – sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů. V nelehkých klimatických podmínkách, hned 3. den po příletu startoval v této disciplíně a s celkovým nástřelem 534 bodů splnil limit na ME, skončil v první půli startovního pole a obsadil celkové 17. místo.
Třešničkou na dortu byl start v disciplíně P5 – standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 metrů kde po zisku 306 bodů obsadil 3. místo a přivezl si domů bronzovou medaili.