25 Čvn

Čeští atleti mají po dvou dnech soutěží ME na svém kontě už 7 medailí

I když mnoho našich atletů, kteří se připravují na paralympijské hry v Londýně, se mistrovství Evropy letos neúčastní, již první soutěžní den přinesl české výpravě v nizozemském Stadskanaal pět medailových úspěchů. Atlety přivítalo velmi nepříznivé počasí. V silném dešti a za občasného bouření získala zlato ve vrhu koulí kategorie F37 držitelka evropského rekordu v této disciplíně Eva Berná, další medaile včerejšího dne pak byly bronzové. V málo obsazených závodech je vybojovali diskaři Aleš Kisý (F51/52/53) a Jaroslav Petrouš (F57/58) a ve vrhu kuželkou Vendula Písaříková (F31/32/51). Poslední bronz si připsala ve sprintu na 100 m zrakově handicapovaná Miroslava Sedláčková (T11).
V pondělí dopoledne vstoupil do soutěží jako první z našich František Serbus, který získal v hodu kuželkou klasifikační třídy F32 stříbro. Třetí místo ve vrhu koulí obsadil Dušan Grézl (F38).