9 Říj

Čeští sledge hokejisté porazili Slovensko 5:0!!

Ve švédském Ostersundu byl zahájen kvalifikační turnaj ve sledge hokeji zápasem Česko – Slovensko.  Český tým započal zápas rychlými útoky na soupeřovu branku a hned ve druhé minutě střelil první gól kapitán Čechů Zdeněk Šafránek. První třetina pokračovala na plno v režii českých hráčů. Druhou branku umístil za záda slovenského brankáře Pavel Kubeš v páté minutě a stejný hráč skóroval ve 14.minutě na stav 3:0.

V deváté minutě druhé třetiny znovu zásluhou Zdeňka Šafránka, střelce prvního gólu, Češi navýšili skóre na 4:0.  Další branky v této třetině již nepadly. Bohužel se v průběhu druhé třetiny, po srážce se soupeřem,  zranil český obránce Míra Hrbek, který odjel do šatny se zraněným ramenem.

Češi ve třetí třetině trochu zvolnili tempo a pustili soupeře do více šancí. Slovenským hráčům však střely nevycházely a brankář Vápenka strážil českou branku s přehledem. V desáté minutě musel kvůli zranění ukončit zápas Zdeněk Krupička, který byl tvrdě atakován u soupeřovy branky nárazem do žeber. Snad se zdravotní stav obou českých zraněných hráčů do středy zlepší a budou moci nastoupit do zápasu proti Německu.

Svůj hatrik si ve 14.minutě třetí třetiny střelil Pavel Kubeš, když střelil pátou branku pro český tým a uzavřel stav zápasu na 5:0.

K dalšímu zápasu nastoupí čeští sledge hokejisté ve středu 11.10. v 15:00.