17 Bře

Čeští sledge hokejisté si ve Vancouveru zahrají o páté místo

Napínavé drama, s rozuzlením až v samostatných nájezdech, přineslo právě skončené utkání Česká republika – Itálie. O vítezství českého týmu nakonec rozhodl proměněným trestným střílením Erik Fojtík. ČR – ITA 3:2

Utkání se pro naše hráče vyvíjelo od začátku slibně. V desáté minutě potrestal chybu v italské rozehrávce Michal Geier a poslal český tým do vedení 1:0. V devatenácté minutě zvýšil naše vedení Zdeněk Krupička, když dokázal využít početní výhody našich, kdy byl po faulu na Kubeše vyloučen obránce Condello. Krupička předvedl skvělý důraz v brankovišti a dorazil svou vlastní střelu.
O tři minuty později ale Itálie snížila obráncem Rosou a do konce druhé třetiny zvládla ještě vyrovnat na 2:2, gólem z hokejky svého kapitána Chiarottiho. Obě italské branky padly v přesilových hrách.
Ve třetí třetině měli nejdříve obrovskou šanci naši, když Jiří Berger nastřelil ranou od modré čáry tyč. Pak už ale přišel závěrečný tlak Italů, který branku naštěstí také nepřinesl a muselo se tedy prodlužovat.
Když ani v deseti nastavených minutách gól nepadl, přišly na řadu, stejně jako při loňskémi mistrovství světa v Ostravě, kde se naši s Italy utkali o páté místo, samostatné nájezdy.
Erik Fojtík - ilustrační foto První z nich neproměnil Rosa, naopak český útočník Erik Fojtík poslal kličkou doprava náš tým do vedení. Ve druhých nájezdech neproměnili Planker ani náš Berger a když pak gólmana Vápenku nedokázal překonat ani Cavaliere, Češi se mohli začít radovat z vítězství.
Díky němu si tak Česká republika pozítří zahraje o páté místo s vítězem utkání Švédsko – Korea.

DOPLNĚNO: Korea porazila Švédsko 2:1 a v utkání o 5. příčku si tak naši zopakují zápas s Korejci ze základní skupiny. Doufejme, že i tentokrát budou úspěšní!