26 Bře

Čeští sledge hokejisté ustědřili porážku Japoncům

Včerejší utkání našich sledge hokejistů s Japonskem skončilo vítěstvím Čechů 2 : 0. Zápas to nebyl jednoduchý, v prvních dvou třetinách góly nepadly a čekalo se, kterému týmu se jako prvnímu podaří skórovat.

První třetina byla v gólových šancích na obou stranách spíše vlažná. Druhá třetina byla výrazně aktivnější. Oba týmy měly v jejím průběhu řadu vyloučených a tak se musely více „rozbruslit“. Na české straně to byli hráči Geier a Hábl, kteří sólovým nájezdem ohrozli branku soupeře.
Do třetí třetiny nastupovaly oba týmy za bezbrankového skóre. Dosavadní statistika zápasů ČR s Japonskem na vrcholných akcích hovořila pro hráče z Východu, a tak jsme netrpělivě očekávali, zda se tentokrát našim hráčům podaří dát branku jako prvním.
Ve druhé minutě 3. třetiny jsme se po útoku Zdeňka Šafránka mohli radovat. Češi vedli 1 : 0, když se jim podařilo využít přesilové hry. Japonci se snažili skóre zvrátit, avšak česká obrana pracovala na jedničku. A co prošlo obranou bylo zastaveno vynikajícím gólmanem Vápenkou.
V desáté minutě po skvělé kombinaci Paláta a Krupičky právě druhý jmenovaný Zdeněk Krupička zvýšil náskok Čechů na 2:0. Do konce zápasu pak český tým s přehledem vedení udržel a stal se vítězem tohoto důležitého utkání.

Dnes se český tým utká s týmem USA. Zápas začíná v 11:15.