27 Dub

CZE-JPN 8:0, Senzační vítězství Čechů v prvním zápase na MS v para hokeji Ostrava 2019

Před téměř vyprodanou halou odehrál český para hokejový na světovém šampionátu svůj první zápas proti Japonsku s velkým přehledem a převahou a doslova rozdrtil soupeře výsledkem 8:0.

V počátku první třetiny dolehla na Čechy trochu nervozita, ale postupně se z ní začali dostávat a začali nekompromisně přehrávat japonský tým. Ve třetí minutě první třetiny otevřel skóre zápasu Zdeněk Šafránek. V 11 minutě pak po krásné akci skóroval Pavel Kubeš a posunul stav zápasu v první třetině na 2:0.

Druhá třetina pokračovala v české režii. V první minutě druhé třetiny vstřelil krásný gól Zdeněk Hábl po asistenci Davida Paláta a Michala Geiera. V pořadí již čtverý gól padl ve 22.minutě zápasu a zasložili se o něj kapitán týmu Michal Geier po nádherné přihrávce Tomáše Kvocha. Po třetí brance rozšířil trenér Bříza útočnou řadu na tři útoky a do hry se zapojili i Lukáš Kořínek, Miroslav Novotný a Zdeněk Klíma.

Třetí třetina byla již spanilou jízdou Čechů. Celkem padly 4 branky zásluhou Pavla Kubeše ve 31. minutě, Zdeňka Šafranka ve 31.minutě, Zdeňka Šafránka ve 33. minutě a poslední osmý gól střelil Pavel Kubeš.

Druhý zápas Čechů můžete sledovat zítra ve 20:00 na ČT sport, kdy náš reprezentační výběr nastoupí proti týmu Švédska.