26 Úno

Druhý den atletického Grand Prix v Dubaji a další 2 medaile pro ČR! Jakschová opět zlatá.

Pondělní den přinesl atletické reprezentaci ČR další 2 cenné kovy. O obrovský úspěch se postaral Fanda Serbus (F32), který se dokázal hodem kuželkou dostat přes magickou hranici 30 metrů a výkonem 30,52m zajistil našim barvám bronzovou „placku“. Sám Fanda říká, že měl dobré větrné podmínky, a že mu konečně vyšel hod tak, jak chtěl. Třetí příčka a velmi dobrý výkon tak znamená maximální spokojenost nejen pro Fandu, ale také pro jeho trenéra Pavla Martínka. Fanda se vrací na vrcholovou úroveň po dlouhé nucené zdravotní pauze z roku 2018, o to cennější výsledek je.

Od 18:00 byl na pondělním programu také sprint žen na 100m. Pro fantastické celkové prvenství si doběžela Terka Jakschová (T47), která ke své zlaté medaili za sprint 200m přidala také zlatou radost právě z běhu na 100 metrů. Terka uvedla, že výkon (13,34s) nebyl úplně podle jejích představ, ale je spokojená s celkovým prvenstvím. Dle jejích slov se během závodu musela vypořádat s „písečným uragánem“.

O medaile usiloval také Aleš Kisý (F53), společně se zkušeným harcovníkem Standou Náčinem (F54) ve sloučené kategorii ve vrhu koulí. Aleš podal slušný výkon, ale na medaili bohužel nedosáhl a skončil těsně za „bednou“ na čtvrtém místě. Standa skončil na úvod sezóny na devátém místě.

Za Spastic Handicap dnes soutěžila Anička Luxová (T35), Petr Vrátil (F38) a Michal Pallag (F37). Tito reprezentanti sice skončili bez medaile, nicméně Michal Pallag si vylepšil ve vrhu koulí své osobní maximum.

Zítřejší den nabídne zajímavé dění v sektoru oštěpu, kde bude ve sloučené kategorii F55 a F56 válčit o medaili Kačka Nováková (F55). Interesantní bude také disk, kde se můžeme těšit na Standu Náčina (F54).