1 Čvc

Evropský pohár v Lounech za účasti paralympijských vítězů

Uplynulou sobotu proběhl v Lounech tradiční závod EHC handbiků. Za ideálního cyklistického počasí se sešlo na startu více něž sedmdesátka závodníků. Startovní pole bylo okořeněno účastí elitních jezdců – paralympijských vítězů Rafalem Wilkem (POL) a Walterem Ablingerem (AUT) nebo medailistů z Londýna Schattauerem (AUT) a Joelem Jeannotem.Dopolední časovku ovládli právě výše jmenovaní. V kategorii H1 zvítězil Wolfgang Schattauer, v kategorii H2 Walter Ablinger a v H3 Rafal Wilk před Joelem Jeannotem. Čeští závodníci bohužel na první místa nedosáhli. V nejpočetnější kategorii H2 skončil nejvýše Jan Tománek na 8.místě, hned za ním dojel Václav Antal na 9. a Tomáš Mošnička na 10.místě. V kategorii H1 dojel na 3.místě Martin Kovář, Pavel Foltýn závod nedokončil. V kategorii H3 pak 11.místem zakončil časovku Mirek Šulc.
V silničním závodě se pořadí na prvních místech příliš nezměnilo. Kategorie H1 i H3 měly stejné vítěze, pouze v H2 se musel Ablinger sklonit před výkonem Francouzem Franekem. Václav Antal skončil na šestém místě, před Honzou Tománkem v kategorii H2, polepšil si i Mirek Šulc, který skončil na 9.místě.