25 Led

Evropský pohár v lyžování v Abtenau

Minulý týden se lyžažský maraton závodů IPCAS a Evropského poháru přesunul do rakouského Abtenau. Bohužel počasí sehrálo v konání závodů klíčovou roli.

Ve čtvrtek 19.1. se odjely dva závody v superG v rámci IPCAS. Závodilo se v dešti na měkké trati. V prvním závodě Míra Šperk skončil na velmi pěkném 4. místě a vylepšil si body IPCAS, Olda spadl a nedokončil. Ve druhém závodě Míra upadl, ale i tak cílem projel na slušném 10. místě, Olda byl po opatrné jízdě 14.
Na závody IPCAS měly navazovat dva závody v obřím slalomu a slalomu v rámci seriálu Evropského poháru. Bohužel tyto závody plánované na pátek, sobotu a neděli byly zrušeny. Pro silné sněžení či déšť nebylo možné připravit regulérní trať.

Doufejme, že v italském Arta Terme, kam se český tým přesunul, budou povětrnostní podmínky příznivější. Ve středu začíná program světového poháru závodem obřího slalomu.
O výsledcích Vás budeme samozřejmě informovat.