8 Kvě

Ivan Karabec stříbrný na Slovenia Open

Během uplynulých 5 dnů proběhl ve slovinském Lašku již 14. ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenise. Tradiční pořadatel, který má za sebou i organizaci Mistrovství Evropy ve stolním tenise handicapovaných, letos hostil více než 250 hráčů z celého světa.

Za Českou republiku nastoupili do turnaje Ivan Karabec (M10), Daniel Horut (M7) a David Půlpán (M9) a mladičký, teprve čtrnáctiletý, hráč Vít Špalek (M8).

Nejlépe se dařilo Ivanu Karabcovi, který se probojoval až do finále, kde podlehl Polákovi Chojnowskimu, a veze domů stříbro.

Daniel Horut zůstal těsně před branou semifinále, když podlehl Britovi Bayleymu. David Půlpán postupoval ze skupiny jako druhý. V KO systému pak nepostoupil přes Španěla Pereze. Vítek Špalek, pro kterého byl turnaj především velkou zkušeností, skončil ve skupině na čtvrtém místě.