7 Čvc

Jan Povýšil vybojoval na ME bronz

Středa přinesla českým barvám další medaili. Honza Povýšil vybojoval v závodě na 100m volný způsob bronzovou medaili časem 1:23,03 a skončil tak třetí za svými věčnými rivaly Španělem Oribem a Francouzem Smetaninem.

Ve stejném závodě se bohužel těsně do finále neproplaval další český závodník kategorie S4 Arnošt Petráček. Večer pak zaplavala Kateřina Komárková čtvrté místo v přímém finále závodu na 100m prsa kategorie SB8.
Pátý den se v Berlíně představili dva naši plavci. Filip Coufal v závodě 50m v.z. se probojoval do finále, kde skončil na osmém místě. Kateřině Kuldové se bohužel postup do finále nezdařil a skončila v rozplavbě na pátém místě.
Zítra se představí ve své vynikající disciplíně 150m polohový závod Honza Povýšil. Obě Kačky – Kuldová a Komárková poplavou 100m znak kategorie S9 a Filip Coufal stejnou disciplínu v kategorii S10.